• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

فلای دبی Fly Dubai

پرواز به Flydubai-logo

هواپیمایی فلای دبی در سال ۲۰۰۸ توسط دولت مرکزی دبی، با کاربری یک ایرلاین ارزان قیمت راه‌اندازی شد. این شرکت هواپیمایی که دفتر مرکزی آن در ترمینال ۲ فرودگاه بین‌المللی دبی قرار دارد، با داشتن ۵۲ فروند هواپیمای مسافربری، به بیش از ۹۰ مقصد در اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه پرواز دارد.
با وجود اینکه فلای دبی از شرکت‌های هواپیمایی زیرمجموعه شرکت امارات نیست اما از پشتیبانی این ایرلاین در سال‌های نخست راه اندازی خود برخوردار بود به طوری که به عنوان خواهر هواپیمایی امارات شناخته می‌شد. فلای دبی همواره سعی کرده است بر مقصدهای تازه تمرکز کند تا امکان سفر هوایی با بلیط های ارزان قیمت را برای تمام مردم فراهم کند.

دریافت آنلاین کارت پرواز

تمام مسافرین فلای دبی بجز مسافران مقصد جده و مدینه می‌توانند به صورت آنلاین کارت پرواز را دریافت کنند. برای بررسی آنلاین مسافران به نام خانوادگی و تاییدیه رزرو بلیط نیاز دارند. ورود به سیستم آنلاین کارت پرواز 24 ساعت قبل از پرواز باز و یک ساعت و نیم قبل از پرواز بسته می‌شود. پس از اینکه دریافت آنلاین کارت پرواز به اتمام رسید مسافران می‌توانند کارت پرواز خود را چاپ کنند. اگر مسافرین تنها با بار دستی مسافرت می‌کنند و کارت پرواز خود را به صورت آنلاین دریافت نموده اند می‌توانند به سمت گیت خروجی بروند .در صورتی که مسافران نیاز به تحویل بار خود دارند می‌توانند از 3 ساعت مانده به پرواز تا یک ساعت قبل از آن بار خود را در بخش تحویل بار فلای دبی تحویل بدهند .

کلاس های پروازی

  بیزنس کلاس

 تعداد مسافران در کابین‌های بیزنس 12 نفر است. در پروازهای کوتاه مجموعه‌ای از غذاهای سرد به همراه مخلفات ارائه می‌گردد، درحالی‌که در پروازهای طولانی‌تر یک وعده غذای کامل به همراه پیش غذا و دسر از یک منوی ویژه ارائه خواهد شد .در طول پرواز انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم در دسترس می‌باشد. در صندلی‌های راحت و جادار بیزینس کلاس فلای دبی مسافران در کمال آرامش استراحت می‌کنند. فاصله 42 اینچی بین صندلی‌ها، حرکت قابل توجه پشتی صندلی به میزان 7 اینچ و فضای قابل افزایش جلوی پاها محیطی مناسب جهت انجام کار، استراحت و یا تماشای یک فیلم را فراهم می‌سازد.
نمایشگرهای لمسی 12 اینچی لذت تماشای یک فیلم هیجان انگیز را هدیه خواهد داد. همچنین در صورت نیاز به استفاده از لپ‌تاپ در حین سفر امکان شارژ آن مهیاست.

  اکونومی کلاس

در کلاس اکونومی فضای مناسبی برای مشتریان در نظر گرفته شده است اما برای استفاده از تلویزیون HD، سرویس غذا و دسترسی به اینترنت نیاز است در هنگام رزرو بلیط هزینه بیشتری را بپردازند.

PHOTOS

بار دستی مجاز

مسافران کلاس اکونومی می‌توانند یک بار دستی مجاز با حداکثر وزن هفت کیلو و ابعادی معادل 25*45*56 سانتی‌متر و همچنین یک بار دستی شخصی با ابعادی حداکثر 20*33*25 سانتی‌متر به همراه داشته باشند.
مسافران کلاس بیزنس می توانند دو بار دستی مجاز که مجموع وزن آن‌ها بیشتر از 15 کیلوگرم نباشد با خود به کابین ببرند. هر یک از این بارهای دستی باید از ابعاد 25*45*56 سانتی‌متر کوچکتر باشد.
مسافرینی که با نوزاد سفر می‌کنند علاوه بر بارهای دستی ذکر شده در بالا می‌توانند یک کیف اضافی شامل لباس، پوشک و غذای بچه به همراه خود به داخل هواپیما حمل کنند. ابعاد این بار دستی باید کوچکتر از 25*45*56 باشد تا بتوانند آن را در قفسه بالای سر یا زیر صندلی خود جا دهند.

پذیرش بار مجاز

در تمامی پروازهای اکونومی کلاس فلای دبی مسافران می‌توانند 20 کیلوگرم بار رایگان خریداری نمایند. در صورتی که بار همراه بیشتر از 20 کیلوگرم وزن داشته باشد، می‌توانند با هماهنگی قبلی تا سقف 30 و 40 کیلوگرم بار خریداری کنند. در صورتی که مجموع وزن بارها بیشتر از میزان بار مجاز نباشد، می‌توانند تا 3 بسته را همزمان تحویل فلای دبی دهند. اگر بلیط شامل بار تحویلی نباشد می‌بایست در محل تحویل بار، در صورت وجود فضای کافی در پرواز و با توجه به نرخ فرودگاه هزینه‌ای برای حمل بار خود پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که میزان بار مجاز در مسیرهای مختلف متفاوت است.
هیچ کدام از بسته‌ها نباید بیش از 32 کیلوگرم وزن داشته باشد و ابعاد آن نیز باید حتما کوچکتر از 75*55*35 سانتیمتر باشد.
مسافران کلاس بیزینس می‌توانند حداکثر 3 بسته بار با مجموع وزن 40 کیلوگرم تحویل نمایند .هر آیتم باید 32 کیلوگرم یا کمتر وزن داشته و ابعاد آن از 35*55*75 سانتیمتر کمتر باشد.

ناوگان هوایی

فلای دبی مالک 50 فروند هواپیمای مدرن بوئینگ 737-800 است و در آینده نزدیک 110 فروند سفارش خود را از این هواپیما تحویل خواهد گرفت.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  بوئینگ 737

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: فلای دبی
 • کد FZ :IATA
 • سال تاسیس: 2008
 • مقر اصلی: دبی، امارات متحده عربی
 • وب سایت: www.flydubai.com
پرواز به Flydubai-business-class
پرواز به businessclass-Flydubai
پرواز به Flydubai-economy