• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

ایر فرانس Air France

پرواز به airfrance-logo

ایرفرانس یکی از بزرگترین ایرلاین های اروپا و جهان است که در سال 2004 با ادغام با قدیمیترین ایرلاین فعال جهان یعنی ایرلاین کی ال ام، گروه ایرفرانس-کی ال ام را تشکیل دادند؛ گروهی قدرتمند که بیش از 400 هواپیما دارد. مقر این هواپیمایی فرودگاه شارل دوگل پاریس است و بیشتر پروازهایش به مقاصد اروپایی و بین المللی از این فرودگاه انجام می شود. ایرفرانس در سال 2013، هشتادمین حضور خود در صنعت هوانوردی و حمل و نقل هوایی را جشن گرفت. این شرکت ایرلاین‌های کوچکتری را نیز در زیرمجموعه خود دارد که یکی از آنها جون ایرلاین است و قرار است پروازهایی ارزان قیمت انجام دهد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

در پرواز با هواپیمایی ایرفرانس به صورت آنلاین می توانید از 30 ساعت قبل از پرواز، از طریق کامپیوتر و یا گوشی موبایل، با وصل شدن به اینترنت کارت پرواز خود را دریافت کنید. البته دریافت کارت پرواز در فرودگاه از طریق دستگاه های خودکار و یا کانتر ایرفرانس نیز ممکن است.

کلاس های پروازی

  فرست کلاس

این کلاس پروازی در هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ و برخی از بوئینگ‌های ۷۷۷ ارائه می‌شود. صندلی‌ها در فرست کلاس ایرفرانس چوبی است و روکشی چرمی دارد. این صندلی ها همچنین قابلیت تبدیل شدن به تخت مسطح دومتری را نیز دارند. نمایشگر لمسی ۱۰.۴ اینچی با و سایر امکانات صوتی و تصویری و همچنین امکان جداسازی کابین‌ها، از جمله ویژگی‌های این کلاس پروازی ایرفرانس است.

  بیزنس کلاس

در این کلاس پروازی صندلی‌هایی راحت با دسته های قابل جابه جایی و انعطاف پذیر که امکان تبدیل شدن به تخت خواب نیز دارند برای مسافران در نظر گرفته شده است. مانیتورهای ۱۰.۴ اینچی همراه با امکانات صوتی و تصویری در اختیار مسافران این کلاس پروازی است.

  پریمیوم اکونومی کلاس

این کلاس چند سالی است به پروازهای ایرفرانس اضافه شده است؛ صندلی‌های آن راحت‌تر از کلاس اکونومی است، کمی بیشتر از صندلی‌های اکونومی باز می‌شود و فضای بیشتری در اختیار مسافران قرار می دهد. نمایشگر ۱۰.۴ اینچی برای استفاده از امکانات صوتی و تصویری نیز در اختیار مسافران است.

  اکونومی کلاس

صندلی های راحتی معمولی که در جلو آنها نمایشگر ۱۰.۴ برای استفاده از امکانات صوتی تصویری اینچی نیز قرار دارد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

بار دستی مجاز در کلاس اکونومی ایرفرانس تنها یک قطعه است که باید ابعادی حداکثر برابر با 55 در 35 در 25 سانتی متر و وزنی حداکثر برابر با 12 کیلوگرم داشته باشد. در کلاس های پریمیوم اکونومی، بیزنس و فرست کلاس (لا پریمیر) یک بار دستی دیگر با اندازه های حداکثر 45 در 20 در 35 مجاز است که مجموع دوبار دستی اول و دوم مسافران در این کلاس های پروازی نباید بیشتر از 18 کیلوگرم باشد.

پذیرش بار مجاز

بار مجاز در پروازهای ایرفرانس هم به کلاس پروازی و هم به مسیر پروازی مرتبط است. اندازه چمدان طبق قوانین این هواپیمایی نباید از 158 سانتی متر (مجموع طول+عرض+ارتفاع) بیشتر باشد. به طور معمول در کلاس های پروازی اکونومی یک چمدان و در کلاس پروازی پریمیوم اکونومی دو چمدان با حداکثر وزن برای هر کدام 23 کیلوگرم، مجاز است. در کلاس پروازی بیزنس دو چمدان و در فرست کلاس 3 چمدان مجاز است و وزن هر کدام حداکثر می تواند 32 کیلوگرم باشد.

ناوگان هوایی

پروازهای ایرفرانس با هواپیماهای ایرباس و بوئینگ انجام می‌شود؛ ایرباس‌های کوچک برای مسیرهای کوتاه‌تر و ایرباس‌های بزرگ و بوئینگ‌ها نیز در مسافت‌های طولانی تر و مسیرهای خارجی به کار گرفته می‌شود.

 از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A380
  ایرباس A340
  ایرباس A321
  ایرباس A320
  ایرباس A319
  بوئینگ 878
  بوئینگ 777
  بوئینگ 767
  بوئینک 747سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: ایر فرانس
 • کد AF  :IATA
 • سال تاسیس: 1933
 • مقر اصلی: پاریس
 • وب سایت: www.airfrance.com
پرواز به airfrance-first-class
پرواز به airfrance-business-class
پرواز به airfrance-premium-economy-class