• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

آذربایجان Azerbaijan Airlines

پرواز به azerbaijan-logo

خطوط هواپیمایی آذربایجان که بزرگترین شرکت هواپیمایی آذربایجان است در سال 1992 تاسیس شد. مقر اصلی آن باکو، فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف است که حامل پرچم ملی این کشور می‌باشد. این هواپیمایی به بیش از 50 مقصد در سراسر دنیا پرواز می‌کند و ناوگانی بیش از 30 فروند هواپیما دارد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

در هواپیمایی آذربایجان امکان دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین وجود دارد که می‌تواند توسط یه مرورگر یا مستقیما با استفاده از اپلیکیشن موبایل صورت پذیرد. به منظور تکمیل دریافت آنلاین کارت پرواز هواپیمایی آذربایجان مسافران باید شماره بلیط یا شماره رزرو، جزییات پرواز و یا شماره کارت پرواز خود را بدانند. همچنین مسافران در صورتی که در زمان مناسب به فرودگاه برسند می‌توانند با ارائه مدارک مناسب کارت پرواز را دریافت نمایند.

کلاس های پروازی

  وی آی پی کلاب

خدمات مخصوص و منحصر به فرد این کلاس پروازی بهترین تجربه را از پرواز برای مسافران خود به وجود می‌آورد. کابین‌هایی با تخت کاملا راحت با امکان شارژ لپ‌تاپ یا سایر دیوایس‌ها، منوی ویژه جهت سرو انواع غذاها و نوشیدنی‌ها وجود دارد. در این کلاس پروازی بهترین خدمات جهت سفر آرام و خاطره انگیز ارائه می‌شود.

  کامفورت کلاب

همانطور که از اسم این کلاس پروازی بر می‌آید، راحتی تحت هر شرایطی از مهم‌ترین مشخصه‌های این پرواز است. دراین کلاس پروازی مسافران می‌توانند از فضای اضافی برای کار و استراحت خود استفاده کنند. وسایلی نظیر نمایشگرهای 10 اینچی با انواع مختلفی از فیلم‌های جدید و کلاسیک، بازی، پادکست‌ها جهت سرگرمی های شخصی وجود دارد.

  بیزنس کلاس

در پروازهای کلاس بیزینسی آذربایجان ایرلاینز مسافران دارای فضای مخصوص و کامل برای کار و استراحت هستند. سیستم چک این راحت و آنلاین، هواپیماهای سریع و مجهز، منوی غذایی متنوع و وسایل بهداشتی همراه سفر، برخی از امکاناتی است که در کلاس بیزینسی در اختیار مسافران این پرواز قرار می گیرد.

  اکونومی کلاس

به این خاطر که هواپیماهای ناوگان آذال جدید است، می‌توان گفت که پروازهای اکونومی این ایرلاین از تجهیزات خوبی برخوردار است و به همین خاطر سفری راحت را برای مسافران خود به وجود می‌آورد. فاصله استاندارد صندلی ها از یکدیگر، لگ روم اختصاصی، مانیتورهای ۱۰٫۶ اینچی لمسی، پذیرایی در صورت نیاز و دیگر امکانات در پروازهای اکونومی کلاس آذربایجان ایر موجود می‌باشد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

در هواپیمایی آذربایجان بار دستی مجاز با توجه به کلاس پروازی تغییر می‌کند. برای مسافران کلوب VIP سه عدد بار دستی هرکدام با حداکثر وزن 8 کیلوگرم مجاز است.
مسافران کامفورت بیزنس و بیزنس کلاس می توانند دو عدد بار دستی هرکدام با حداکثر وزن 10 کیلوگرم مجاز است. ابعاد کلی بار باید کمتر از 110 سانتی‌متر (20*35*55) باشد.
علاوه بر این مسافران می‌توانند کیف دستی، سامسونت، لپ‌تاپ و کیف عکاسی را به همراه داشته باشند. این موارد به عنوان بخشی از بار مجاز محسوب نمی‌شود.

پذیرش بار مجاز

مسافران پرواز آذربایجان ایرلاینز می‌توانند با توجه به کلاس پروازی بار مجاز به همراه داشته باشند.
مسافران کلوب VIP می‌توانند 3 عدد بار مجاز هرکدام حداکثر 32 کیلوگرم داشته باشند. برای مسافران کامفورت کلاب و بیزنس کلاس مسافران می‌توانند 2 عدد هر کدام حداکثر 32 کیلوگرم به همراه داشته باشند. مسافران کلاس اکونومی می‌توانند یک عدد بار با وزن حداکثر 23 کیلوگرم داشته باشند. مسافران اکونومی که با آذال جت پرواز می‌کنن مجاز به حمل بار نیستند.
ابعاد کلی بار باید از 158 سانتی‌متر کوچکتر باشد. علاوه بر بارهای مجاز مسافران می‌توانند یک کیف گلف، دوچرخه و یک ست اسکی را بدون پرداخت وجه اضافی حمل کنند. برای هرگونه تجهیزات ورزشی دیگر باید هزینه پرداخت شود.

ناوگان هوایی

هواپیمایی آذربایجان با توجه به سال تاسیس آن ناوگان نسبت جوانی دارد که با تحویل گرفتن هواپیماهای سفارش داده شده آن را به ایرلاینی بزرگتر و جوانتر تبدیل می‌کند.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A319-100
  ایرباس A320-200
  ایرباس A340-500
  بوئینگ 757
  بوئینگ 767
  بوئینگ 787
  امبرائر 190
  ایرباس A319CJ
  ایرباس A320CJ
  ایرباس A340-600

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: آذربایجان ایرلاینز
 • کد J2 :IATA
 • سال تاسیس: 1992
 • مقر اصلی: باکو، آذربایجان
 • وب سایت: www.azal.az
پرواز به azerbaijan-vip-club
پرواز به Azerbaijan-business-class
پرواز به business-class-azerbaijan